(0482)

45-48-51

(048)

746-29-41

Главная  -  Клас народних iнструментiв

Клас народних iнструментiв

  • Гітара
  • Домра
  • Баян
  • Акордеон
  • Бандура

Учні класу навчаються грі на народних інструментах, таких як: гітара, домра, баян, акордеон, бандура.

Клас народних інструментів відіграє важливу роль в організації навчального процесу Мистецької Школи №8. Педагоги та учні беруть активну участь у музичному житті школи, міста, області. Педагоги – професійні музиканти, лауреати міжнародних конкурсів, артисти відомих оркестрів міста Одеса.

Мета та завдання класу

Метою класу є здобуття музично-естетичної освіти учнів, залучення підростаючого покоління до мистецтва гри на народних інструментах.

Завдання класу:

  1. Освоєння навичок гри на народних інструментах. Підготовка учнів до сольних, ансамблевих та оркестрових виступів.
  2. Залучення учнів до художньо-масової, освітньої та просвітницької роботи, музично-культурне та духовне виховання учнів.
  3. Розвиток у дітей музичних здібностей та максимальна реалізація творчого потенціалу кожної дитини.

 

Гаєвський Роман Володимирович – викладач першої категорії по класу гітари, диригент Зразкового оркестру народних, духових та ударних інструментів «ПАЛІТРА», завідуючий відділом народних, духових та ударних інструментів КЗПСО «Мистецька школа 8 м. Одеси» .

ОСВІТА

  • В 2003 р. закінчив Хмельницьке музичне училище ім. В.І.Заремби (клас викладача, композитора Лукіна О.П.)
  • В 2008 р. закінчив Одеську державну музичну академію ім. А.В. Нежданової (клас доцента Мурзи О.А.) за спеціальністю “соліст”, ”соліст оркестру та ансамблю”, “диригент оркестру народних інструментів.”
  • В 2008. закінчив магістратуру в Одеській державній музичній академії ім. А.В. Нежданової за фахом “ Магістр музичного мистецтва.”

РОБОТА

  • З 2009 р. – викладач КЗПСО МШ 8 м. Одеса по класу гітари.
  • З 2011 р. – керівник та диригент Зразкового оркестру народних, духових та ударних інструментів «ПАЛІТРА».
  • З 2012 р. – завідуючий відділом народних , духових та ударних інструментів.
  • З 2005 р. – активна концертна діяльність у найрізноманітніших муз. проектах.
  • З 2010 року соліст ансамблю народних інструментів ”НА ЗДОРОВ’Я” (худ. керівник Баязітов М.Р.)
    Учні класу – лауреати і дипломанти всеукраїнських, обласних, міських конкурсів і фестивалів.
    Наряду з класичною гітарною музикою , приділяє велику увагу ознайомленню та опануванню сучасної гітарної школи XX-XXI ст.
    Окремим напрямом викладацької діяльності є робота з оркестром народних, духових та ударних інструментів «ПАЛІТРА».
  • За диригентський пульт Гаєвський Роман Володимирович став в 2011 р.
    Під його керівництвом оркестр тричі займав 1 місце на обласному конкурсі оркестрів народних інструментів. А також неодноразово займав призові місця на всеукраїнських, обласних та міських конкурсах, фестивалях. Особливістю роботи викладача є вміння поєднувати здається абсолютно різні за тембром, фактурою та специфікою інструментальні партії. Про це свідчить склад оркестру. В оркестрі представлені і чудово гармонійно співіснують, спів звучать такі інструменти - баян, домра, бандура, гітара, саксофон,флейта, фортепіано, бас гітара та ударні інструменти, деякі з них на перший погляд абсолютно тембрально протилежні, але завдяки правильному , а саме головне вчасному використанні дають неймовірний сучасний звуковий ефект.
 

Зразковий оркестр народних, духових та ударних інструментів «ПАЛІТРА»

 

Репертуар оркестру підбирається за трьома критеріями: унікальність, складність і саме головне , твори повинні подобатись учням. Тому перед початком нового навчального року проводиться велика та кропітка репертуарна робота. Оранжування та інструментовки створюються виключно для складу оркестру. А при потребі до складу вводяться зовсім унікальні і забуті інструменти, такі наприклад як цимбали.
Велику роль в оркестрі відводиться інклюзивному безбар’єрному середовищу. В оркестрі приймають учні різного віку, різних музичних вподобань. Це створює атмосферу дружньої підтримки, спільного музичення та об’єднання навколо спільної музичної мети.

 

 

Ковченко Людмила Євгенівна – викладач вищої категорії по класу баяну та акордеону відділу народних, духових та ударних інструментів КЗПСО «Мистецька школа №8 м. Одеси»

У 2007 році закінчила Південноукраїнський державний педагогічний університет ім.К.Д. Ушинського

З 2002 року працює в КЗПСО «Мистецька школа №8 м. Одеси» викладачем по класу баяну та акордеону. Цього ж року розпочала роботу з дітьми з особливими освітніми потребами в КЗ Одеський НРЦ “Зорецвіт” по класу баяну та акордеону.

Учні Людмили Євгенівни займають призові місця на міжнародних, всеукраїнських конкурсах та фестивалях.

 

Варто окремо сказати про особливу методику викладання гри на інструменті для дітей з вадами зору, розроблену і опробовану викладачем. Особливість полягає в індивідуальному підході до проблеми з зором кожної окремо взятої дитини, розробки індивідуальної методики для кожного учня, що в кінцевому результаті демонструє високий рівень виконавської майстерності. За допомогою цієї методити вихованці викладача не одноразово ставали лауреатами різноманітних конкурсів,фестивалів, тощо.

 

Сакали Вікторія Анатоліївна - викладач вищої категорії по класу бандури та вокалу відділу народних, духових та ударних інструментів КЗПСО «Мистецька школа №8 м. Одеси»

У 2007 році закінчила Одеську музичну академію ім.А.В.Нежданової по класу бандури та здобула освіту магістра музичного мистецтва.
З 2006 року працює в КЗПСО «Мистецька школа №8 м. Одеси» по класу бандури та вокалу.

З 2007 викладач Одеської державної музичної академії ім. А.В.Нежданової. З 2016 року працює з дітьми з особливими освітніми проблемами в КЗ Одеський НРЦ «Зорецвіт» по класу бандури та народної музики.

У 2019 році приймала участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції з міжнародною участю. Стаття на основі методичної розробки за темою «Колективне музично-безбар’єрне середовище для розвитку творчої особистості учнів з особливими потребами» була надрукована у науково-методичному збірнику матеріалів Всеукраїнській науково-практичній конференції з міжнародною участю (6-7 грудня 2019р.) Державний науково-методичний центр змісту культурно-мистецької освіти. Учні класу викладача - багаторазові лауреати всеукраїнських, обласних, міських конкурсів та фестивалів.

З 2011р. – керівник капели бандуристів «Клавесин».

У доробку колективу участь у всеукраїнських , обласних та міських конкурсах та фестивалях.

 

Капела бандуристів «Клавесин»

 

Ковальчук Тамара Семенівна - викладач по класу гітари, баяну , акордеону та домри відділу народних, духових та ударних інструментів КЗПСО «Мистецька школа №8 м. Одеси»

У 1977 році закінчила музичне училище ім. Данькевича за фахом «Викладач народних інструментів, керівник оркестрів народних інструментів».

  • З 1972 по 1978 р.р. - викладач по класу гітари музичної студії Палацу культури ОДОЖД.
  • З 1978 по 1979 р.р. - викладач по класу гітари Великодолинської музичної школи.
  • З 1979 по 2012 р.р. - викладач по класу гітари у КПНЗ ДМШ №15
  • З 2012 по сьогодення - викладач по класу гітари, домри, баяну та акордеону в КЗПСО «Мистецька школа №8 м. Одеси»

Учні класу Ковальчук Тамари Семенівни неодноразово ставали призерами міських, всеукраїнських та міжнародних конкурсів.
Керівник оркестру гітаристів «Пастораль» та ансамблю домристів «Рондо» , які неодноразово ставали лауреатами різноманітних конкурсів та фестивалів, приймали участь у концертах на найрізноманітніших концертних майданчиках нашого міста.

 

Оркестр гітаристів «Пастораль»

 

 

Ансамбль домристів «Рондо»

 

Викладачі класу народних iнструментiв

 

Винник Андрій Васильович – викладач по класу гітари.

Оситянський Борис Самуїлович – викладач по класу гітари.

Петков Вячеслав Дмитрович – викладач по класу гітари.

Таляр Володимир Олександрович – викладач по класу гітари.

Михайлова Ксенія Вікторівна – викладач по класу домри та гітари.

Омельяненко Дмитро Олександрович – викладач по класу гітари.