(0482)

45-48-51

(048)

746-29-41

Главная  -  Мистецький проєкт «УКРАЇНСЬКА МУЗИКА: від КЛАСИКИ до СУЧАСНОСТІ!»

Мистецький проєкт «УКРАЇНСЬКА МУЗИКА: від КЛАСИКИ до СУЧАСНОСТІ!»

Мистецький проєкт «УКРАЇНСЬКА МУЗИКА: від КЛАСИКИ до СУЧАСНОСТІ!» в рамках фестивалю «ФОНТАНСЬКА ВЕСНА - 2022»

Запрошуємо до участі у проєкті творчі колективи, інструменталістів, солістів, вихованців та викладачів мистецьких шкіл України!

 

Одеса – мальовниче місто України, південна Пальміра, вміє зачаровувати, дивувати та захоплювати. Тут щороку проходять безліч різноманітних мистецьких і літературних подій, фестивалів, виставок, конкурсів, творчих зустрічей, які презентують наше місто як один із провідних культурних центрів країни. Усі ці заходи покликані розкривати нові таланти, мотивувати до розвитку, розширювати культурні зв’язки та живити творчий потенціал і найважливіше – популяризувати і розвивати національне мистецтво.

У чотирнадцяте могутнім фінальним акордом травня мав стати Всеукраїнський фестиваль мистецтв «Фонтанська весна» - свято весни, творчості, дитинства та музики. Однак війна докорінно змінила наше життя, привнесла нові настрої та трагічні інтонації.

Історія Всеукраїнського фестивалю дитячої та юнацької творчості «Фонтанська весна» яскраво свідчить про те, як фестиваль розвивався, набирав сил, залучаючи до своєї орбіти численних юних учасників – музикантів та співаків не тільки з Одеси та Одещини, але й усієї України.

Щорічне творче змагання започатковане Департаментом культури та туризму Одеської міської ради з ініціативи Комунального закладу початкової спеціалізованої освіти «Мистецька школа № 8 м. Одеси». Важливою особливістю фестивалю є його інклюзивність – безбар’єрне середовище створене у вокальних та інструментальних ансамблях, оркестрах та хорах.

Через війну культура і мистецтво змінили свій формат, проте не втратили своєї цінності, адже навіть у найтемнішу годину завжди знайдеться промінь світла. Фестиваль «Фонтанська весна» є справжньою окрасою творчого життя нашого міста тому, попри складнощі сьогодення, організаторами прийнято рішення проведення заходу у вигляді онлайн-марафону «Українська музика: від класики до сучасності».

Цього року Всеукраїнський фестиваль мистецтв «Фонтанська весна -2022» присвячено 180-річчу видатного українського композитора, засновника української класичної музики Миколи Віталійовича Лисенка (1842–1912). Тож невипадково гімном фестивалю став Духовний гімн України «МОЛИТВА ЗА УКРАЇНУ», записаний у виконанні учнів та викладачів мистецьких шкіл, які зараз знаходяться у різних куточках України та інших країнах світу. Цей гімн, маючи історичне значення, звучить урочисто-натхненно: «Боже, Великий єдиний, нам Україну храни»! Його слова, особливо в умовах війни, просякнуті духом свободи, променями миру та перемоги! Є в ній і рядки, ніби звернені до учнів, студентів та викладачів: «Світлом науки і знання Нас, дітей, просвіти»!

Ми впевнені, що завдяки цій неймовірній енергетичній єдності стількох людей, в нашій країні незабаром настане мир і разом із теплим весняним сонцем до Одеси повернеться свято мистецтва «Фонтанська весна», оскільки весна завжди символізує мир, народження життя, перемогу добра над злом.

«БОЖЕ ВЕЛИКИЙ, ЄДИНИЙ, НАМ УКРАЇНУ ХРАНИ!»

_________________________________________

МИКОЛА ЛИСЕНКО (1842 - 1912)

«…він безсмертний. Він був вищим творцем краси,

володарем чистих насолод мелодій»

М.С. Грушевський

Засновником української класичної композиторської школи по праву вважається Микола Віталійович Лисенко. Особлива заслуга М. Лисенка полягає в тому, що він перший свідомо поставив собі за мету створити всі основні жанри професійної музики на основі української народнопісенної спадщини, підняти найважливіші теми української історії та фольклорних звичаїв, передати сам дух народу.

«Я собі не давав падати і не попустю нікому, щоб мене був збив з мого пуття, з того шляху, яким я простую» - М. Лисенко.

Насамперед він розумів значення опери для національної композиторської школи, як найбільш масового та демократичного на той час жанру, тож перу М. Лисенка належить понад десять опер («Тарас Бульба», «Наталка Полтавка», «Різдвяна ніч»…) Але він створив класичні зразки і в інших жанрах, таких, як оркестрова музика, кантати та хори, солоспіви, фортепіанні мініатюри та цикли п’єс і багатьох інших. Найграндіозніше творіння всього життя композитора – «Музика до Кобзаря», яке охоплює понад сто опусів різних жанрів та форм і є найдосконалішим втіленням різних граней безсмертної Шевченкової музи. І до яких би жанрів, тем і образів він не звертався, обираючи сюжети від античності до сучасності, завжди в його музиці відчувається глибинний зв’язок із джерелами українського фольклору.

____________________________________________

Відеозаписи для участі у проєкті прохання надсилати на електронну пошту fontanskavesna@gmail.com

Контактний тел.: +380505311571 Неля Фоміцька